Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem platit realitce?

Dobrý den, můžete nám poradit jestli máme platit realitní kanceláři celou částku provize za pronájem bytu, když nám podala špatné informace ohledně nájmu a jiných informací? Žádnou smlouvu podepsanou nemáme. Děkuji za radu.

Vím že za službu zaplatit musím jen nevím jestli můžu žádat alespoň slevu za nepřesné údaje. Měli na stránkách nájem o 900 korun nižší než je reálně a při prohlídce bytu nám makléř tuto nízkou cenu potvrdil.Majitel bytu nám správnou částku řekl až při podpisu smlouvy o podnájmu a byl překvapen o částce uvedené na stránkách realitky.

Na realitakov treba tvrdo, osobne by som im nic neplatil, platis predsa prenajimatelovi, ci nie? Realitky casto vystupuju arogantne a pytaju nekrestanske peniaze, osobne som jednu realitku poslal do kopru napriek tomu, ze bola v prave (za odstupenie od zmluvy chceli nekrestansku pokutu), ale mala velmi zle napisanu zmluvu (pokutu chcela celu pre seba a nie pre predavajuceho napriklad) a druhykrat som dal realitakovi do ruky tolko kolko som uznal ja za vhodne, pretoze si za sprostredkovanie pytal skoro 1000 eur. Ja som jeho snahu ohodotil na 200 a tolko aj dostal.
V oboch pripadoch sa mi vyhrazali sudmi a neviem este cim a v oboch pripadoch to slo do stratena, proste som ich ignoroval. V prvom pripade tam bol aspon zmluva, v druhom pripade slo len o ustnu dohodu s neuvedenou ciastkou, takze ten realitak nemal v ruke nic a mohol byt rad, ze som mu nejake peniaze do ruky vobec strcil.

Proč byste měl realitce vy cokoli platit ?
Smlouvu s realitkou má uzavřenou pronajímatel bytu, ne vy přece. Vy se s nimi bez uzavřené smlouvy vůbec nemusíte bavit.

Je to stejné, jako kdybyste měl platit taxikáři provizi za to, že vás dovezl do nějakého hotelu. Provize za sehnané klienty platí tomu taxikáři hotel, NE vy.
Stejně je to s realitkami. Provize platí ten, pro nějž realitka službu dělala a s nímž má uzavřenu smlouvu, NE vy.