Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ředitelka firmy

Zdravím. Sice jsem zatím jen v prvním ročníku na gymnáziu, ale už teď bych se chtěla rozhodnout, kam jít na VŠ. Vyzkoušela jsem si nespočet testů apod. Nejvíce by mne podle mého bavilo být ředitelkou firmy, výkonným ředitelem apod. Jde ale o to, že v dnešní době je ekonomů víc než nadbytek. Jaká je podle vás šance, že bych se dostala až tak vysoko? A případně v jaké pozici a zařízení pracujete vy?
Děkuji

No neviem, tiez som bol kedysi v prvom rocnika gymnazia a premyslam silno, ci som riesil taketo podivuhodne veci. Asi nie. Pravdepodobne nie.
Otazka je velmi naivna a bral by som ju este keby mas 7-8 rokov, ale v 15-16 by si uz mohla mat trosku lepsi rozhlad o svete a tuzba byt riaditelkou firmy nie je celkom v poriadku.
Odpoviem ti priamo na tvoje otazky.

Jaká je podle vás šance, že bych se dostala až tak vysoko?

Ak nezmenis urychlene pohlad na svet tak zatial minimalna.

A případně v jaké pozici a zařízení pracujete vy?

Ako ti povedal Karel, zaloz si vlastnu firmu a menuj sa riaditelom a uvidis. Najhorsia praca je s ludmi, na co prides casom, ked budes nejakym sefovat, respektive od nich nieco pozadovat a ty im das za to odmenu/plat. To este len uvidis...mas sa na co tesit (maly hint ...vacsina naroda su trubky).

Nebuď troškařka - chtěj se stát rovnou ředitelkou zeměkoule. Proč myslíš, že by tě to bavilo?
Máte na gymplu nějakou třídní nebo školní studentskou samosprávu? Zkus se tam zaangažovat a vyzkoušet si práci s lidmi. Případně až budeš mít na to věk zapojit se do místní politiky (jsi na čtyř nebo osmiletém gymplu?).
Zkusím citovat z nějaké knihy (už nevím, ze které a asi to nebude doslova):
"Když se budete chtít stát okresním úředníkem, nikdy se jím nestanete. Musíte chtít stát se prezidentem a možná se tím okresním úředníkem stanete".

A ještě chtip:
Do velké nadnárodní firmy přijde maník, že by chtěl být u nich generálním ředitelem.
"... zbláznil jste se?"
"Proč? To je podmínka?"

Nemyslím si, že bych až moc měla hlavu v oblacích. Samozřejmě bych se ředitelkou nechtěla stát hned, ale po několika letech odpracovaných u té firmy např. Podnikatelka být nechci, takže vlastní firmu si zakládat nechci..

Kontrolní otázka-kolik desítek nebo stovek zaměstnanců nějaké firmy se chce taky stát ředitelem,když tam mají třeba 10 let praxe a myslí si,že na to mají
?Kolik procent je tedy naděje,že to vyjde?
A co rodina?Odložíte případné pořízení dětí,že na to není kvůli kariéře čas?

... takže vlastní firmu si zakládat nechci...

Tak to se rovnou připrav, že pan majitel ti do řízení jeho firmy bude kecat, bude od tebe chtít peníze na další své aktivity, bude se mu zdát, že máš malé zisky a velké náklady a že zaměstnáváš zbytečně moc lidí. Doslechl jsem se, že v jedné nejmenované firmě pan majitel před zaměstnanci seřval výkonného ředitele a vynadal mu do č(ruský bojový pokřik)ků.
BTW: V oné firmě se ředitelé hodně často střídali.

Jako bych už tohle dneska jednou četl... zpoxxxxxce.cz :-)
Upřímně - užívej si studia a fantazírování u předpokladových testů, až realita tě narovná a podle toho co očekáváš / nabízíš pojedeš hubou napřed:-/