Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem živnost na repas použitých věcí

Dobrý den,
Potřeboval bych se informovat jakožto začínající podnikatel. Nyní prodávám repasy na internetu viz. Sbazar, bazos atd. Zjistil jsem, že to je vskutku výhodné a já mám stabilní příjem použitého nechtěného zboží.Tak moc, že jej nestíhám ani fotit And vkládat inzeráty atd. Oblečení, domácí potřeby, elektronika, PC a plno dalšího. Přemýšlel jsem o založení živnosti a prodávání takto na internetu s tím, že by se pronajala kancelář a zaměstnání tak 2 lidé. Otázka je jak je to s placením DPH, E.e.t atd. Čemu bych se měl ještě vyvarovat a zkontrolovat si. Jinak prodej takto plánuje globálně v českém a anglickém jazyce

To je daň za velikost obratu firmy. :-) Jedno mega obratu firmy za rok pro vstup do klubu se dá udělat rychle. Prodej použitého zboží se řídí zvláštním ustanovením, to se vyplatí na netu najít a prostudovat včetně příkladů, aby to člověk pochopil. Paragraf 90 http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dp h/cast1h3.aspx

EET je zaměřena jen na někoho, a na tuto šmelinu to teď není. A seznam profesí, byznysu se může o EET dál rozrůst, bude to otrava. Zaměstnanci - záleží, jestli to budou skuteční zaměstnanci i s odvody nebo brigádníci. :-) V každém případě přeji OP hodně štěstí, ať ti to vyjde.

O investice ani tak nejde veškeré zboží bych dostával z obchodů které jej už prodávat nemohou a vyhazovat je jej škoda. Např. Mají plné sklady bot, které si po reklamaci lidé nevyzvedli a už je to déle jak rok. Většinou ho nechávají ekologicky zlikvidovat, což je stojí peníze a námahu. Mě ho dají jen za odvoz a za to, že jim vyprázdním sklady. Do čeho bych musel vrazit peníze jsou zaměstnanci a nájem + energie a ty ostatní náklady za jídlo, byt, auto atd. známe. Celkově by se to mělo pohybovat 7.000.- pronájem kanceláře + energie 10.000 a 1 zaměstnanec pár hodinek práce denně za 250 kč každý den. Což počítám nějak 8 tisíc opravdu je to velmi málo hodina za velmi pohodovou práci v kanceláři + (výhody které si většina pracujících nechá) ;)