Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrolní hlášení - povinnost uvádět DIČ na fakturách

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu.

FÚ po nás nově od 1.1.2016 chce aby na veškerých námi vystavených fakturách apod. bylo uvedeno DIČ i u neplátce DPH.

Správné fakturační údaje se nám automaticky importují z ARESu, ale pokud subjekt není plátce, tak tam DIČ není uvedené. Existuje veřejně dostupná databáze, kde je možné dohledat DIČ dle IČ, k jakémukoliv subjektu? Setkáváme se s tím, že zákazníci ho sami neznají a velmi toto komplikuje chod obchodního oddělení.

Děkuji Vám za odpověď.

Zdravím, mám menší problém a to s uvedením Základních uměleckých škol do kontrolního hlášení. Tyto subjekty nám nedali DIČ, není uvedeno ani na žádném rejstříku apod.

Když tedy máme faktury nad 10 000,- Kč ale nemáme DIČ, máme uvést tyto faktury do celkového tedy A5? Nebo vypsat do A4 IČ místo DIČ s tím že budeme doufat že je to správné? Co je menší zlo?

Díky moc.

Klasika, zase si někdo (na ZUŠce) myslí, že DIČ = plátce DPH. DIČ podle mě mají. Určitě jej mají, pokud jsou přihlášeni k jakékoliv dani (učitelé snad berou mzdu, škola někam daň ze mzdy odvádí).

Já postupuji tak, že to uvádím do A4 a místo DIČ píšu (mi známé) IČO (je to stejné). Mám to zkonzultované na svých FÚ - což ale nemusí znamenat, že je to nutně správně.

Logicky se mi zdá menší zlo je dát do A4. Patří tam i plnění nad 10k pro právnické osoby nepovinné k dani, neplátce DPH.