Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Student a hlavní pracovní poměr

Dobrý den mám takový dotaz.Od září 2014 jsem byl studentem denního studia VŠ a od ledna 2015 až do března 2015 jsem pracoval na hlavní pracovní poměr.Ovšem zaměstnavatel nevěděl , že jsem byl až do dubna 2015 student.Chci si teď v nejbližší době sám podat daně a chtěl bych se zeptat i ohledně případného sociálního a zdravotního nebo jiné výhody na daních v souvislosti s oním hlavním pracovním poměrem v době , kdy jsem byl ještě student.Opakuji , zaměstnavatel o tom bohužel nevěděl.Dá se nějaká výhoda uplatnit?Děkuji moc za odpověď.

Záleží na tom, kolik jste si vydělal,
a jestli jste odvedl nějakou daň.

Pokud jste neměl souběžně váce zaměstnavatelů, můžete posledního
zaměstnavatele z r. 2015 do 15. února 2016 písemně požádat o provedení
ročního zúčtování daně z příjmu. Současně se žádostí byste mu musel
doložit potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně
od předchozích zaměstnavatelů a potvrzení o studiu.

U zdravotního pojištění by záleželo na výdělku. Pokud byl měsíční příjem
ve výši minimální mzdy a vyšší, nemění se nic. V případě nižšího příjmu
byste v případě doložení potvrzení o studiu platil méně na zdravotním pojištění.
Nevím, jestli (nebo za jakých podmínek) lze "přeplacené" pojistné na zdravotní
pojištění získat zpět.

Sociální pojištění se vždy odvádí jenom z dosaženého výdělku,
tam je jedno, jestli jste potvrzení doložil, nebo ne.