Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smlouvy pro úpravu fotografií

Dobrý den,

předem děkuji za Vaši odpověď.

1) Chtěl bych si založit ŽO jako vedlejší činnost (pro tvorbu www), kde bych mimo jiné nabízel službu "úprava fotografií" (Photoshop) dodaných zákazníkem za finanční odměnu samozřejmě. Později bych svoji nabídku rozšířil o samotné "fotografování".

Zjistil jsem, že samotné faktury na úpravu fotografií nebudou zřejmě dostatečné a bude nezbytně nutné mít vše ošetřené nějakou smlouvou. Které smlouvy bych si měl připravit pro úpravy fotografií?

Smlouvu o dílo + licenční, nebo se nabízí i jiné řešení?

2) A co třeba tvorba textů pro webové stránky (copywriting)? Autorská?

Děkuji

Proč motat do zpracování dodaných fotek licence? To jako, že fotograf se práv vzdá ve tvůj prospěch (protože ty to upravíš)? Nebo to chápu nějak špatně? Nebo ty mu chceš licencovat tu provedenou úpravu?

Jako potenciální zájemce o tvé služby bych na tohle nepřistoupil. Tady máš fotku, uprav ji, zaplatím ti - ale tím to hasne. Žádná práva bych ti předat nechtěl (nejsem blázen).

Neber to ofenzivně a už vůbec ne osobně :-)

Beru to pohodě :-)

Jde o to, aby tu upravenou fotografii někdo cizí nevyužil, což jsem myslel, že řeší také licenční smlouva.
Uvedu příklad:

koupím si profesionální fotografií z fotobanky, mohl bych ji také někde vystavit k prodeji a vydělávat na ní.

Nebo:
firmě se svým internetovým obchodem telefonů upravím jeho pořízenou fotografii modelu "Alcatel S10" tak, aby si ji mohl zařadit do galerie k produktu ve svém E-shopu. Někdo by mohl tu fotografii využít ve svůj prospěch a vložit si ji třeba svůj e-shop, nebo kamkoli jinam.

Děkuji.

pokial niekto iný zneužije Tebou upravenú fotografiu,tak to bude problém vlastníka autorských práv k fotografii,nie problém Tvoj,upravením cudzej fotografie,aj keď tú úpravu autor fotografie dovolí,alebo si tú úpravu sám vyžiada/zaplatí,nezískaš k fotografii žiadnu licenciu,takže ani nemôžeš zmluvne žiadnu licenciu vyžadovať alebo zmluvou k nejakej licencii k upravenej fotografii niekoho zaväzovať,to môže len autor/vlastník autorských práv k fotografii...

Taky myslím,že případné"zneužití" vámi upravené cizí fotky by asi u žádného soudu neobstálo.Jak byste chtěl třeba zabránit tomu,že to někdo další použil a čím mu pak chcete hrozit?
Prostě si nechte zaplatit za námahu a čas věnovaný úpravě dodané fotky,kterou by si mohl majitel pracněji a asi méně šikovně udělat i sám.

Skvělé, díky všem.

A když si zákazník objedná nafocení produktu včetně grafické úpravy, měl bych si to již smluvně ošetřit pro své dobro? Popravdě je mi jedno, co s tím kdo bude co dělat, jestli z toho udělá třeba reklamu na billboard, takže bych nic nevymýšlel..