Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smlouvy pro úpravu fotografií

Dobrý den,

předem děkuji za Vaši odpověď.

1) Chtěl bych si založit ŽO jako vedlejší činnost (pro tvorbu www), kde bych mimo jiné nabízel službu "úprava fotografií" (Photoshop) dodaných zákazníkem za finanční odměnu samozřejmě. Později bych svoji nabídku rozšířil o samotné "fotografování".

Zjistil jsem, že samotné faktury na úpravu fotografií nebudou zřejmě dostatečné a bude nezbytně nutné mít vše ošetřené nějakou smlouvou. Které smlouvy bych si měl připravit pro úpravy fotografií?

Smlouvu o dílo + licenční, nebo se nabízí i jiné řešení?

2) A co třeba tvorba textů pro webové stránky (copywriting)? Autorská?

Děkuji

Skvělé, díky všem.

A když si zákazník objedná nafocení produktu včetně grafické úpravy, měl bych si to již smluvně ošetřit pro své dobro? Popravdě je mi jedno, co s tím kdo bude co dělat, jestli z toho udělá třeba reklamu na billboard, takže bych nic nevymýšlel..