Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Clo a DPH při nákupu ze zahraniči

Zajímalo by mne jak je to se clem a DPH při nákupu ze zahraničí, např. přes internet. Zajímá mne hlavně jakým způsobem se to platí když celníci uznají, že je něco k proclení a že je třeba zaplatit i DPH. To zašlou adresátovi nějakou výzvu k úhradě cla na určený účet a nebo se to platí až při doručeni zásilky doručovateli nebo na poště a nebo ještě nějak jinak? Platí se clo a DPH i při nákupu ze zemí EU? Platí se kromě cla a DPH i nějaké další poplatky, např. za manipulaci se zásilkou atp.?

Pri nakupu ze zemi EU to vubec pres celniky nejde, nic navic se neplati. Zahranicni eshop (EU) ti normalne nauctuje cenu s DPH.

Mimo EU to pres celniky jde, plati se vzdycky DPH (myslim tim na koncove zakazniky) a nekdy i clo, pokud je na to zbozi clo stanoveno. Co se tyka dalsich poplatku, zalezi na tobe, u Ceske posty si bud muzes vyridit celni deklaraci sam (jde to jen v Praze na jednom jedinem miste), pak nic nepriplacis nebo se nechas postou zastupovat a ona si za to od tebe nejake penizky vezme. Prepravci typu DHL tohle vetsinou neresi a deklaraci vyridi (oni uz to mivaji v cene dopravneho), takze nic nepriplacis jen zaplatis dopravu.

Mimo EU to pres celniky jde, plati se vzdycky DPH (myslim tim na koncove zakazniky) a nekdy i clo, pokud je na to zbozi clo stanoveno.

Tak nevím jestli je to co píšeš tak zcela pravda. Podle toho co jsem našel na clo-a-dph a http://www.nakupujvamerice.cz/clanek.php?clanek=cl o-a-dan-pri-nakupu-v-usa a pokud jsou tam informace správné a aktuální tak do hodnoty 22 € by se clo a DPH platit nemělo, nad 22 € by se mělo platit DPH a nad 150 € ještě i clo. K tomu ještě asi vždy České poště 96 Kč za vyřízení celních záležitosti.

nepocitam ale, ze bys nekde za oceanem nakupoval zbozi drobny hodnoty,

A proč ne pokud to bude levné nebo levnější než v Česku a nemusí to být zrovna za oceánem. Právě kvůli tomu clu a DPH nemusí být zboží vyšší hodnoty až tak výhodnou koupi aby se to vyplatilo a možná by to cenově vyšlo i lépe nebo stejně při koupi v Česku.

Redmarx:
S cenou dopravy by to asi drahé bylo nebo až tolik levné nebylo. Některé čínské obchody ale cenu dopravy nepočítají (ani do ČR) a pak pokud se ještě neplatí clo a DPH tak mi některé věci připadají být docela levné. Jiná je věc jaká je spolehlivost takového nákupu.

Pokud nepocitaji cenu prepravy i u levneho drobneho zbozi, tak pak asi ano. Jde to samozrejme postou a dlouho (mesic minimalne), jedna se tam o to, ze postou to je mnohdy z Ciny zadarmo, protoze je to dotovane cinskou vladou, proste takovy dumping, aby vyvazeli ven, nevedel jsem, ze dotujou dopravu treba i u nejake kravinky za 3 kila. :-)

Pokud nepocitaji cenu prepravy i u levneho drobneho zbozi, tak pak asi ano.

Osobně to ověřené nemám, ale v některých diskuzích o čínských internetových obchodech jsem se dočetl, že to opravdu zdarma je tak jak to uvádějí na svých stránkách některé tyto obchody, např. www.buyincoins.com, dx.com a asi i některé další.

Jde to samozrejme postou a dlouho (mesic minimalne),

S tím je asi třeba počítat, ale když někdo na něco nespěchá tak si snad klidně počká. V některých diskuzích někteří píšou, že jim zásilka z Číny přišla i do 2 týdnů, ale většinou to je asi i déle, někdy i více než měsíc. Pošta asi celosvětově je už mnohém rychlejší než jak to bylo kdysi před 20 a více léty. Ke zdržení ale může dojít hlavně u celníků když uznají, že v zásilce je něco k proclení.

postou to je mnohdy z Ciny zadarmo, protoze je to dotovane cinskou vladou, proste takovy dumping, aby vyvazeli ven,

Tomu kdo tam nakupuje může být jedno proč mají dopravu zdarma. Hlavní je, že na tom ušetří. Já si myslím, že to mají zdarma asi proto aby nákup u nich byl co nejlevnější a tím toho prodali co nejvíce.

nevedel jsem, ze dotujou dopravu treba i u nejake kravinky za 3 kila. :-)

Tu dopravu mají zdarma i u mnohém levnějších "kravin". Asi u všeho.