Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupe zbozi z Nemecka

Nevite nekdo jak probiha danove koupe zbozi?
Objednam si neco v nemeckem internetovem obchode za 300ecek, obchodnik mi to sem posle bez zapocitani nemecke DPH, a ja to dostanu v tomto stavu domu.
Jsem soukroma osoba, neplatce DPH.
Jak ze me nas stat to DPH dostane? Prijde mi celni vymer?
Nebo ta transakce probehne "bezdanove"?

IČO s tím nemá nic společného.

Musel bys v Německu nahlásit, že jsi plátce DPH a uvést své české DIČ (VAT ID). Pak ti to prodají bez DPH a uvedou do svého (německého) "Souhrnného hlášení". Ty si tady dopočítáš české DPH a dodaníš. Pokud přijaté plnění použiješ pro svou ekonomickou činnost (nákup do firmy), máš zároveň nárok na odpočet DPH.

je to tak jak píšeš, jen doplním detail co stačí ke kontrole subjektu, každý vydavatel faktur si to musí hlídat. Mělo by se to dělat stylem mrknu sem na web na daný subjekt (když si nepamatuji odkaz, googlím "ověření dič"), jeli tam uvedeno, že je plátcem DPH,udělám tisk obrazovky pro sebe a dělám fakturu bez DPH. Realita je složitější v odběratelsko-dodavatelských vztazích, ne každý deal klapne a němec automaticky dělá fakturu bez DPH.