Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hodnota věcí - Váš názor

PROSÍM,

jakou PODLE VÁS mají hodnotu věci elektronického obsahu jako například:

navigace, základní deska + procesor a paměť, foťák, křeslo na kolečkách, měřič vzdálenosti.

Stáří je 3 roky a vše je po záruce.

Je to podle VÁS tento níže uvedený zlomek z původní pořizovací ceny s DPH:

CO BY JSTE TIPLI?

1/2
1/3
1/4
1/5
1/8
1/10

DĚKUJI VÁM

udělat znalecký posudek mi přijde dražší, než hodnota věcí, tak se ptám Vás na Váš názor.

Záleží co no..... elektronika je svinstvo tam to letí dolu každý den. Kupoval jsem si před pár lety PC za 30000. Rychle mě omrzel tak po roce jsem se snažil prodat. Dal jsem ho prvně za 25000kč a nikdo se neozýval po 14 dnech jsem cenu snižoval a snižoval až jsem ho prodal za krasných 16000kč. Byl to skladaný pc takže né nic předraženého. Možna jsem udělal chybu, že jsem to nerozprodal na komponenty. Docela jsem vydělal no......

Ale třeba zakladní desku co ted mam jsem kupoval za 1700 před rokem a pul. A ted jsem se dival jestli se vubec prodava a stale je hodne oblíbená a prodává se za 2100.
Takže vždy je dobré se podívat za kolik to nabízejí ostatní a podle toho v jakém stavu to je tak takovou cenu navrhnout.

Ahoj

je to 3 roky staré, nic z toho se neprodává. Deska je na procesor, který nový neseženete (775). Když jsem se díval na aukro, tak procesor stojí 1/12, deska 1/8, foťák jsem nenalezl a křeslo taky ne.
Ty peníze, co se dalo za navigaci se dnes podobná nová prodává za půlku a je tam doživotní aktualizace map zdarma. Ta naše neví o některých dálnicích.

Foťák vyfotí krásný strom o každém lístečku, ale projíždějící vlak pod ním je rozmazaný. Je to takový ten skoro zrcadlo, ale automat.

Chtěl jsem mít představu o hodnotě, any mě to někdo někdy nevyčetl.

DĚKUJI

Některé věci ztrácejí hodnotu rychleji, některé pomaleji

Přesně tak. Jeden případ za všechny, i když úplně z jiného oboru. Já jsem před 11 lety kupoval puškohled za 10 000 Kč, dnes ten úplně stejný ( stejná řada, stejný typ ) stojí 16 999 Kč. Tak přeci i když je 11 let starý ho nebudu prodávat za nějaké zlomky ceny jak tu uvádíš. Chce to řešit konkrétně.

Taky u většiny věcí (ne dnešní spotřebka) ceny nejprve klesají, spadnou na dno a pak zase rostou. Typicky - auta. Třeba stodvacítka z roku 1985. Byly doby, kdy se to dávalo za flašku a dneska? Už je z toho veterán. Nebo třeba stará elektronika (nejen Tesla); dejme tomu magnetofon Condor. Před pár lety to nebyla rarita u popelnice a ve sběrném dvoře a nyní pěkný kousek stojí klidně tři tisíce.