Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na Vysokú školu po dvoch rokoch

Dobrý deň. Chcela by som sa vás spýtať na pár otázok. V roku 2014 som zmaturovala. Od vtedy som už pracovala buď ako dohodárka alebo na plný pracovný pomer. Po dvoch rokoch chcem ísť na vysokú školu. Chcem sa spýtať, že keď budem na Vysokej škole, budú moja matka na mňa poberať prídavky na dieťa? Budem mať aj na nárok na sirotský dôchodok? Mladšia sestra ho už poberá. Ak áno, tak po celý čas štúdia alebo to je ohraničené vzhľadom na to, že na výšku by som nastúpila až o dva roky neskôr ako normálne. Ďakujem za všetky odpovede.

prídavky na deti sú ohraničené do 26. roka života,bez ohladu na to,že ako študent nebudeš samostatne zárobkovo činná,výnimku majú len telesne postihnutí,pokial ich postihnutie zamedzuje tomu,aby boli samostatne zárobkovo činní po dosiahnutí 26 rokov,sirotský dôchodok rovnako-prináleží len nezaopatreným deťom,pokial budeš študovať popri zamestnaní,tak nároky na obidve záležitosti zanikajú........

Takže aj keď som od roku 2014 až do začiatku štúdia v roku 2016 pracovala (budem pracovať), budem mať na tieto príspevky nárok? Teraz som klasicky evidovaná na úrade práce (Zachvílu nastupujem na plný prac. pomer, ktoré bude trvať do začiatku štúdia.) a nie som klasifikovaná ako nezaopatrené dieťa..Keď nastúpim na štúdium (Denne štúdium), mala by som byť oficiálne kvalifikovaná ako nezaopatrené dieťa tým pádom by som na obe príspevky mala mať nárok? Rozumiem tomu správne? :).Ďakujem za ochotu.