Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr školy

Dobrý den,
protože mi je 15 let chtěl bych se zeptat ohledně výběru školy (spíše s technickým zaměřením)... V budoucnu bych chtěl mít co nejlépe placenou práci (klidně i v zahraničí). Ve škole se snažím a mám vše na výbornou, protože chci v budoucnu něco dokázat, ale zatím nemám žádnou zkušenost (jak bych mohl). A proto vás prosím o radu. Děkuji

Dals to do ekonomické poradny, takže půjde asi hlavně o ty prachy. Nejdřív musíš vystudovat nějakou střední školu a naučit se několik cizích jazyků. Snad aspoň sám přibližně tušíš, co tě zajímá a podle toho zvolíš školu.

Pozorně si přečti tazatelův dotaz /klidně 2x/ a snad pochopíš,proč píšu o nějakých vyšších cílech,než jak vtipně uvádíš to socialistické - podnikový právník .. bla bla. Dobré a bohaté firmy žádného "podnikového" právníka dávno nezaměstnávají,ale obrací se na zavedené AK.

ono to nieje o prioritách,ale o realite,aj tie rôzne súkromné advokátske kancelárie/poradne sú dosť často rodinné podniky,kde cudzí obvykle končí ako zalievač kávy alebo poslíček/poskok za minimálnu mzdu s nejakými odmenami,ak ho vôbec zoberú do pracovného pomeru,idealistické zázraky sa dejú len v seriáli Petrocelli alebo Matlock......to ovšem nijako nevylučuje,že z niekoho bude šikovný a vychytený právnik,ale nedá sa povedať,že určite dostane super platený flek,keď vyštuduje právo,do toho stavu "super" je to od vyštudovania pomerne ďaleká cesta....

Takze mu radis tedy co? :) At na to dlabe, je to uplne jedno? :) Mozna at ani nestuduje...

Samozrejme, ze na skole zalezi. Snad mi nechces rict, ze ve 25ti mas start do zivota stejnej jako vystudovanej vysokoskolskej strojar, nebo po studiu cestovniho ruchu, nebo treba soukromou umeleckou napriklad? :) Hadej kdo bude mit lehci najit praci a lepe placenou? :)

Ano, pokud clovek vystuduje vysokou, pak ma stredni mensi vliv na praci. Ale pokud by dotycny uz ted vedel, ze chce byt treba stavar, pak mu studium stredni umelecke moc nepomuze :) Souhlasim ale s tim, ze by si mel vybrat hlavne to, co se mu bude libit a bavit.

Vplyv skole sa casto precenuje, hlavne v dnesnej dobe, ked kvalita skolstva (vseobecne) sla dost dole. Nejde len o moje pocity, o ktore sa opieram ako dodavatel IT do skol, ale aj o objektivne vysledky napriklad z matematickych testov.
A ono to bolo individualne vzdy. Keby som ja nestudoval 8 rokov na vyske dnes som mohol byt milionarom. V case, ked takmer kazdy kto zacal podnikat sa dostal ihned k baliku penazi, budovy, ci pozemky boli doslova za korunu som ja sedel na pive a prepijal peniaze mojich rodicov tvariac sa, ze studujem najtasiu skolu na svete.
A ak sa pytas, co mi dala VS do zivota, kedze nepracujem v obore, ktory som vystudoval tak nie vela, boli to krasne roky sice, ale zeby som z toho nieco extra mal sa neda povedat.
Uvediem ti priklad.
Dnes aa najlepsie zaraba v IT, takze si zoberme zacinajuce programatora, kde zamestnavatela nezaujima aku skolu vystudoval, ale dostane na prijimacom pohovore nejaky test, pripadne vidim portfolio jeho doteraz odvedenej prace a hned viem, ci ho chcem. A je jedno, ci ma alebo nema VS. A dobry zamestnavatel si ho bude platit podla odvedeneho vykonu a nie podla titulu.
Samozrejme tento koncept moze mat maly zadrhel. V pripade, ze sa hlasim na ziadane miesto je mozne, ze personalista dostane stovky ziadosti a CV a tak zacne triedit a na pohovor zavola len tych s VS, cize ja so strednou skolou nebudem mat snacu preukazat, ze som lepsi. Ano aj to sa stava, ale to je chyba personalistu a nie daneho uchadzaca.
Je to dost diskutabilne, ci ist, ci nie na VS v dnesnej dobe, vseobecne sice poviem, ze ano, ale nerobil by som z toho axiom.

Abys to rozhodování neměl tak jednoduché, přidám k předchozím
odpovědím svůj názor:

Je dobře, že přemýšlíš o tom, co budeš v budoucnu dělat,
i o tom, že bys chtěl dobře placenou práci.

Peníze jsou důležité a je příjemné je mít, mnohé to může usnadnit.
Ale nekoupíš za ně všechno (ty nejdůležitější věci se koupit nedají)
a pokud budeš práci dělat jenom pro peníze, budeš nakonec otrávený
(práce tě nebude bavit) a ty peníze si ani pořádně neužiješ.

Podle mne by ses měl zamyslet spíše nad tím, co tě zajímá/baví,
a snažit se najít školu stejného nebo podobného zaměření.