Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem adsense založení živnosti

Dobrý den, našel jsem o adsense a živnosti spoustu článků, ale jsou z roku 2008 , 2010 atd.. Můžete mi prosím někdo v pár bodech napsat jak postupovat?

1. kam zajít zažádat? A jaké formuláře vyplnit?
2. jak často podávám daňové přiznání?
3. platím z příjmu adsense daně nebo už je to zdaněné?
4. chci začít podnikat od nového roku, kdy to jít ohlásit? Do konce prosince, nebo stačí 2 ledna?
5. jakou rubriku zaškrtnout při založení živnosti? Reklama a marketing?

Moc děkuji za aktuální INFO. Dík

Zde máš cca rok starý, předpokládám, že nic zásadního se neměnilo.
adsense-dph.php
http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-internetu-ads ense.php

atd.

Jestli chceš mít živnost od začátku nového roku, musíš si to zařídit teď v prosinci. Daňové přiznání se podává jednou ročně do konce dubna, v případě zpracování daňovým poradcem je možnost až do konce června. Zaškrtnou můžeš prakticky cokoliv, reklama/marketing tomu odpovídá celkem dobře.

To se jedná o DPH, kde budeš navíc podávat i tzv. Souhrnné hlášení, kvůli poskytování služby do EU (a případně Kontrolní hlášení). A protože budeš nový daňový poplatník, tvé zdaňovací období bude měsíc, tak tohle budeš absolvovat ne kvartálně, ale měsíčně.

1. Živnostenský úřad, FÚ, OSSZ, ZP
2. DPH měsíčně, DFPO (případně další daně) ročně
3. nic zdaněné není, o to se musíš postarat sám
4. klidně 2.1.
5. poradí ti na živnosťáku, dej si tam toho co nejvíc; nevíš, co bude časem, abys tam nemusel letět znova