Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 zaměstnání a neschopenka

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat když má člověk jedno hlavní zaměstnání a druhé zaměstnání má na zkrácený úvazek tak jestli musí dát neschopenku do obojího zaměstnání nebo stačí jen do toho hlavního.A jestli může i při nemocenské vykonávat tu druhou práci která je na zkrácený úvazek(jedná se o práci doma)
Ještě dodám že zdravotní a sociální pojištění je odváděno z obojího zaměstnání.

Děkuji za odpovědi.

V případě dvou zaměstnání jsou potřeba dvě neschopenky,
jinak by Vás druhý zaměstnavatel neměl na základě čeho
omluvit.

Zvládnete-li druhé zaměstnání vykonávat v době nemoci,
aniž byste porušoval/a léčebný režim, můžete doma pracovat.
Ovšem doporučuji se dohodnout s ošetřujícím lékařem.

Není možný souběh nemoci (pobírání nemocenského) a výkon práce
v tomtéž zaměstnání. Budete-li v době nemoci dále vykonávat
druhé zaměstnání, nemůžete v něm uplatnit neschopenku.

A naopak: předložíte-li neschopenku oběma zaměstnavatelům,
nemůžete vykonávat ani jedno zaměstnání.