Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jiná forma hypotéky

Dobrý den, měl bych zájem koupit malou garsonku za cenu cca. 300 000 Kč. Garsonka se ale nachází v družstevním domě, čili normální hypotéku bych asi nedostal a stavební spoření už mám pár let zrušené.

Nevíte jestli existují nějáké dlouhodobé půjčky 15+ let, které se dají řešit jako nákup družstevní nemovitosti bez zástavy nemovitosti?

Účet mám u komerční banky, nic moc našetřeného, takže nejsíš 100% úvěr, věk 25 let, pracující.

Předem děkuji za radu

u nás ponúka UniKredit a ČSOB hypotéky na bývanie bez nutnosti založenia nehnutelnosti,skús sa informovať vo vašich pobočkách v cz....netuším,či aj u vás v cz sa poskytujú zvýhodnené pôžičky pre mladých do 35 rokov z o štátneho fondu rozvoja bývania,pozri Českú Šporitelňu a jej záležitosti......

Že je v družstevním domě nijak nevadí pokud je v osobním vlastnictví. Pokud není ale existuje možnost převodu, tak i v tom případě některé banky hypotéku poskytnou. Pokud není a není ani reálný převod, tak snad jedině klasický úvěr s pořádnými úroky.

Jde o to,co nabídneš jako zástavní právo. Ona garsonka za 300k asi nebude to pravé ořechové,jinak banky velmi nerady berou nezaplacené byty vůbec do zástavy. Bude to chtít nějakou jinou nemovitost,nebo lichváře. Bohužel.

Nejsaem žádný finančník, ale co třeba úvěr od Buřinky? Sice horší úrok než u hypotéky, ale je to bez zástavy nemovitosti. Sám jsem to takhle řešil na začátku roku, když jsem potřeboval peníze na rekonstrukci. Rozhodoval jsem se mezi úvěrem a hypotékou, ale radši jsem zvolil úvěr právě z toho důvodu, že nemusím ručit nemovitostí. Jasné, že je horší úrok, ale vyřízení bylo rychle a dům není zastavem.

Do 300k ziskas jedine spotrebak, idealne viazany budes mat lepsie uroky. Neviem ako v CR, ale mne moj osobny banker v TB nukal pred par tyzdnami 9k s progresivnym urokom, ale RPMN medzi 5-6% co je naozaj slusne s ponukami, ktore boli cca pred rokom bolo o cez 10%.
Samozrejme toto ponukaju banky len preverenym klientom, takze urcite nedostanes taku ponuku hned na zaciatku.

předpoklad je, že to potřebuješ relativně rychle mít, u stavebka je překlenovací úvěr a u hypotečky je předhypoteční úvěr - obojí je o placení úroků z jistiny, která se nesnižuje, může to být drahý špás (když někdo potřebuje 300tis.Kč a nemá úspory tak je to rizikový klient), jestli ti to stojí za to, všechny banky kladou podmínku převést nemovitost do osobního vlastnictví do dvou let na základě písemného budoucího převodu

Družstevní byt koupit nelze. "Nákup družstevní nemovitosti" není možný.
Můžete koupit družstevní podíl, ale garsonka zůstane majetkem družstva.

Pokud by Vám družstvo garsonku v krátké době převedlo do vlastnictví,
mohl byste u některé banky získat hypotéku. Jinak jedině spotřební úvěr.