Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dph u položek které dávám "zdarma"

zdravim

nabízím zákazníkovi že mu prodám
10 položek za 500,- Kč bez dph, celkem 5000,-. když to za tu cenu koupí tak mu dám další 1 zdarma.

můžu takto?
jak se řeší dph?

odvedu tedy dph jen z částky 5000,- nebo nějak musím řešit i tu 1 co byla "zdarma".

nakoupil jsem všech 11 ks za 250,-/ks, skladová cena je 250,- Kč.
Při nákupu jsem si uplatnil DPH z 11 x 250,- = 2750,- *,21 = 577,50 Kč

Projde mi to takto na FU OK, nebo po mně bude chtít finančák dph na vstupu za tu jednu položku vrátit?

díky

ještě doplním, jistěže mu to můžu rozpočítat do ceny 11 položek za 5000,- ale to už je takové divné, když má mít jednu zdarma.

předpokládám, že to na tu fakturu nějak uvést musím, aby mi to potom jako nechybělo papírově ve skladu.

Zdarma nic nedávej, darování věci není zdanitelné plnění, nemáš tedy nárok na odpočet daně při pořízení.

Možností je několik, třeba
- 11. kus mu prodej za 1Kč
- dej mu slevu ve výši 9,09% z ceny za kus bez daně (při 11 kusech sleva činí 499,95Kč)

Záleží, co umožňuje tvůj skladový program/evidence. Já bych to řešil tou druhou možností.