Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypotéka (nadhodnocená cena bytu)

Dobrý den, máme v úmyslu si koupit byt na hypotéku, byt je ale ve špatném stavu, tak mě napadlo jestli je možné ve smlouvě napsat jinou částku než je skutečná cena bytu (například o 200.000 Kč vyšší a tu částku použít na rekonstrukci).

Můj dotaz zní, jestli se při výžízení hypotéky musí udělat znalecký posudek pro banku, nebo jak se to vlastně řeší aby cena bytu nebyla nadhodnocena. Předem děkuji za odpověď

ČNB jako regulátor finančních trhů má páky, aby nikdo nenabízel hypotéky s 100% LTV. Aktuálně nevím,jestli někdo dá 100%, podstatné je stejně si vždy spočítat,jestli se vyplatí do toho jít.

Banky mají vlastní odhadce, často se odhad dělá na dálku posláním fotek, jsou cenové mapy nemovitostí, tak s tím odhadce nemá tolik práce. Normálně zde není prostor jak ojebat věřitele, ten se dostatečně proti tomu jistí. Logiku máš špatně postanenou. Banka prodejce bytu vyplatí hodnotou tvého dluhu, ty se k penězům vůbec nedostaneš, rekonstrukci musíš udělat z vlastních peněz nebo dalšího úvěru.