Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Som študent a od tohto mesiaca aj SZČO - môžem naďalej poberať náhradné výživné? Otec roky neplatí

Dobrý deň,

som študentkou VŠ a otec na mňa už roky neplatí výživné, preto som od štátu poberala náhradné výživné. V tomto čase som začala popri škole pracovať ako SZČO a ako iste viete, plat nie je fixný ako u zamestnancov, preto ma zaujíma otázka: Môžem naďalej poberať náhradné výživné? Snažila som si to vygoogliť, no odpoveď som nenašla.

Vopred veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň.

Podla mna nie, pretoze je to v rozpore s definiciou vyzivneho a hlavne s tym dokedy ho treba platit. Radsej by som sa vsak informoval na UP, pripadne na socialke.
Osobne sa mi kedysi osvedcilo oslovovit vzdy priamo pracovnikov konkretneho ministerstva, ktori podla mna castokrat podavaju kvalitnejsie informacie ako zamestnanci miestnych uradov.