Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocnost a přesčasovost zaměstnanců%

Dobrý večer jak vypočítat procento nemocnost a přesčasovost zaměstnanců na internetu s tím počítá hodně příkladů, ale není nikde uvedeno jak ho vypočítat a přijde mi, že je víc způsobů, kdy ale nejsou % nemocnosti/přesčasovosti mezi sebou porovnatelná.

"procento čehokoli" je nesmysl. Kdyby sis to řekl správně česky, tj. (poměrový) podíl nemocnosti, tak zjistíš, že jediný správný údaj je počet hodin nemoci ku celkovému počtu pracovních hodin. Jediné, kde se to může lišit, je baseline, tj. pro koho/co to počítáš, zda pro jednoho pracovníka, nebo celé oddělení, či firmu.

Příklad:

ročně máš dejme tomu 40 hodin týdně krát 52 týdnů. tj. 2080 hodin. Máš 10 zaměstnanců, tj. fond je 20800 hodin ročně. Pokud byli zaměstnanci marodní celkem 1600 hodin, je pak nemocnost 1600/20800 = 0,07692 = 7,692%

Podobně se počítají přesčasy.