Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podnikání - projekce v kavárně, půjčovna filmů apod.

Ahoj všichni, zajímalo by mě, jak je to s projekcí filmů v kavárnách - smí se to? Pokud tomu rozumím, můžu si např. u WarnerBros zaplatit za licenci na promítání filmu na měsíc. Co kdybych chtěla filmy půjčovat? Jak je to pak? Na koho bych se měla obrátit? A šlo by třeba koupit videohry, které by návštěvníci mohli vyzkoušet, případně si je taky zapůjčit? Omlouvám se, jestli jsou tyto dotazy hloupé, vůbec se v tom neorientuji a nerada bych se dostala do nějakého maléru...

Projekce - ano, je potřeba pro ten který konkrétní film mít zaplaceno. Obracet je se třeba na distributora konkrétního filmu.
Půjčování - nechci vám brát elán, ale tohle si myslím, že moc nemá šanci na život a peníze bych do toho nejspíš nesypal. Vezměte si, kolik bývalo všude videopůjčoven. A nyní? Kde je jim konec... Lidi sotva chodí do kina. S hrami je to to samé.

No jo, když dneska si všichni všechno stáhnou z netu, tak se nedivte.Na co kupovat drahé DVD za 500, když kamarád přinese plnou flashku filmů a hurá koukat na domácím kině.A o klasickém kině ani nemluvím....vemte rodinku na filmovou premiéru.150 kč x 4 lístky k tomu nutný Popcorn, kyblík za výhodných 100 kč a když už jsme v nákupáku (kde jinde by se kina umistovaly, že? ) obejdeme pár obchodů.Přijedete domů lehčí o pár tisícovek, krásná sobota :-)
O hrách ani nemluvím......všichni víme, jak to funguje :puff:

Máš recht, bohužel... Moc jsme s tím tazatelce asi nepomohli, ale fakt myslím, že půjčování filmů nemá naději na život. A projekce? Chtělo by to nějakou "přidanou hodnotu". Sám projekce doma mívám, pro pár přátel a pro sebe; kdepak nějaké 4K UHD a kdesi cosi:
[1FB5C.jpg]
S tím by možná měla v kavárně úspěch, jen by taky bylo potřeba pořešit licenci pro veřejnou projekci.

Jestli to tedy správně chápu, projekce by možná byla, ale půjčování radši ne... Co to hraní her? Kdyby šlo o něco jako internetovou kavárnu s pár počítači s přístupem na internet, televizí a jakoukoliv herní konzolí, šlo by na počítačích/konzoli něco hrát?

S tím hraním pozor.
Přečti si EULA k nějaké hře a pravděpodobně se dočteš, že další půjčování, pronájem adt. je zakázáno.

Něco jiného asi bude "půjčení" konzole manželce (nota bene když konzole je společným majetkem) a něco jiného mít firmu, kde dychtiví hráči, kteří PC/konzoli nemají, ti budou platit.