Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pojištění na dovolenou

Dobrý den,

v létě jedeme s přítelkyní po vlastní ose na jih. Rádi bychom strávili pár dní v Alpách, Itálii a Slovinsku. Měl jsem takovou představu pojistit auto, kdyby se po cestě cokoliv stalo od nehody po poruchu a "něco" i pro nás. Vlastně ale nevím, co chci, jak se to jmenuje a kam nejlépe jít. Dal bych přednost sjednání na webu, ale není podmínkou.

Děkuji za rady a nasměrování.

1. vaše maličkosti: pokud neplánujete nějaké adrenalinové sporty, tak doporučuju se normálně cestovně pojistit, cena na týden je max několik stovek.
2. auto: doporučuju se podívat zda nemáš náhodou nějakou asistenční kartu, u té bývá většinou nějaká podpora v zahraničí, totéž platí pro havarijní pojištění (pokud jej máš sjednané)

Rozhodně ale bych doporučil navštívit nějakého člověka, co se tím živí, protože na webu si taky můžeš naklikat ptákovinu. Na druhou stranu bys měl v každém okamžiku uvážit, co opravdu chceš, a co ti pojišťovák nabízí jako "super balík pojištění", který je ale dražší a ty jej ani nepotřebuješ.

Pokud nehodláte provozovat extrémní sporty (a i ty lze zvlášť pojistit), tak myslím stačí cestovní pojištění. Itálie i Slovinsko jsou státy civilizované, asi bych se tam nebál malárie nebo žluté zimnice, případně snědení lidojedy.
U auta si ověřte, zda nemáte nějakou asistenční službu k povinnému ručení (nebo k havarijnímu); toto lze i koupit zvlášť od ÚAMK, stojí to 1890,- Kč. Platí to rok, může se to hodit i v ČR. Dá se to koupit na poště.