Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Viac účtovníkov, jeden systém - ako na to?

Potrebujeme, aby viacero účtovníkov malo prístup k jednej databáze z viacerých miest - konkrétne nám ide o mzdy.. Zisťovali sme si to, a dá sa to riešiť buď hardvérovým riešením u nás, čo je ale nekresťansky drahé, ak to má byť rýchle a ešte aj zabezpečené alebo potom sa dá používať takýto online systém pre spracovanie miezd - tam sú tie náklady neporovnateľne nižšie... Existuje ešte nejaká možnosť? Jedná sa o to, aby 2-3 účtovníci mohli na mzdách pracovať z rôznych počítačov, napríklad doma.

V prvom rade musis mat zvoleny program na spracovanie miezd. Vsetci moji zakaznici, ktori sa zaoberaju profesionalnym uctovnictvom pouzivaju bud nieco od www.kros.sk alebo www.stormware.sk, co su asi najvacsie SK firmy zaoberajuce sa profesionalnymi uctovnymi programami.
Na podvojne je vraj lepsia Pohoda od Stormware na jednoduche Alfa od Krosu, ale je to asi vec zvyku.
Je v principe jedno, kde mas uctovnikov fyzicky a na akych pc sedia. Musim povedat, ze SK firmy vsak zaspali dobu a neponukaju klasicke riesenia (resp moc neponukali) klient-server, takze napriklad taka Pohoda musela byt, ked sa zdielali sietove db na min 100Mb linke, ak to riesili 4-5 cez wifi lagovalo to, cez net to nebolo pouzitelne vobec, pretoze sa pri kazdej akcii prenasala cela db. No proste des.
Riesenie je pomerne jednoduche, aby si nemusel siahat po drahych SQL verziach...pouzitie Windows servera, kde budu uctovnici pracovat cez vzdialenu plochu. Naklady mas pomerne nizke, kupis lacny server (http://pc.poradna.net/a/view/852561-hp-proliant-mi cro-n40l-multifunkcny-server) Win2008 k tomu a nainstalujes prislusnu verziu uctovneho sw. Uctovnici sa potom pripajaju cez RD klienta, ktory je sucastou KAZDEHO Windowsu alebo linuxu a nie je nutne nic instalovat z ich strany. Pre 3-4 uctovnikov ti to bude fungovat aj na slabej ADSL linke od Telekomu. Samozrejmostou je verejna IP na servri. Server mozete vo firme vyuzit aj na zalohu dat, pripadne ako antivirovy server a pod. N40L ma dnes nastupcu N54L o cca 30% drahsi, ale s vacsim vykonom.
Toto riesenie som uz robil u svojich zakaznikov s produktami oboch firiem a je plne funkcne.

1. existuje pohoda SQL (nejen ta MDBčková)
2. existují i větší ERP systémy, vím minimálně o 2, které poskytují podporu na SK
3. vzdálenou plochu jde řešit i efektivněji, např. virtuálním serverem (nebo levná PCčka bez monitoru) a náležitým počtem licencí Windows XP/Win7 Pro - záleží na počtu uživatelů. Od cca 5-6 lidí se už vyplatí klasický terminálserver.

Prostě je to vše otázka peněz. :-)

ANo existuje, ale videl si tie ceny? Navyse ak ma zakaznik uz klsicku verziu tak nema ziadnu zlavu. Pred rokom som to riesil u jednej uctovnej firmy, premyslali nad SQL verziou, ale nakoniec sa na to vybodli a pracuju dnes na vzdialenej ploche/
HP ma nizsiu spotrebu ako klasicky desktop (30W vs 60W), takze setris elektirnu, kedze server byva zapnuty 24h, je stavany na trvaly chod a celkovo nerozumiem preco robit taketo riesenie na desktope cez virtual, ked mam serverove riesenie za facku.
Mozno existuju nejake ceske produkty spodporou SK, nicmenej ja co poznam uctovne firmy vsetky robia bude v Pohode, ale Alfe, ci Omege. Su to vsetko stredne velke uctovne firmy so 4-10 zamestnancami. Mensi solo uctovnici pouzivaju rovnake sw. S vacsimi firmami skusenosti bohuzial nemam.