Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Číslo platební karty

Zdravim,
prosil bych o radu.Dá se číslo platební karty zneužít?Dnes jej chtěl nadiktovat prodejce v kamenném obchodě před platbou.Netuším co si tam ověřoval.

Děkuji

Opsání čísla karty z čelní strany je v pořádku, v pohodě stačí si opsat poslední čtyřčístlí. Je to hlavně pro účetní, který(-á) si tím spáruje daný účet s kartou z výpisu z banky, jinak řečeno jedná se o usnadnění práce - a kdo by to tak nedělal, že? Opsání informací z druhé zadní strany jako CVV je nepřípustné, k ničemu to nepotřebují a je třeba si zavolat vedoucího pracovníka, aby vysvětlil takovou činnost.

Standardně tiskne terminál dvě účtenky, jednu s plným číslem karty, ta zůstanu obchodu a druhou jen s koncovým čtyřčíslím, tu dostane zákazník. Možná mu to na jeho účtenku špatně vytisklo číslo karty, tak ho potřeboval opsat.