Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Plat pokladníka v kauflandu

Titul mluví za vše :) Jaký je plat pokladníka v kauflandu? Hlavně si nechte rady typu: vyhoogli si to. Já už nejakou tu pulhodinku googlim a nemohu nic najit :) takze spis ocekavam odpovedi od lidi co maji s touto praci zkusenosti.

Bývalá kolegyně po mateřské dělala v Kauflandu. Sice ne u pokladen, ale aj tak po čase utekla a jedinej komentář, kterej mi k tomu dala, bylo "strašný, už aj dlouhodobí zaměstnanci odchází, to o něčem vypovídá". Nedělám si iluze, německej obchod s lokálním českým vedením, který je ještě horší, než to originální něměcký. Proto na ty pokladní/prodavače nikdy nejsu hnusnej, oni to nemaj jednoduchý a ještě být milej na důchodce, kteří se hádaj kvůli poslednímu rohlíku za korunu v akci. Spíš je mi těch pokladních líto, protože to obvykle je poslední štace, kam se zájemci o práci vydají, když už jinde není.

Jako sorry, ale pokud mě ta práce nebaví, nechci ji dělat nebo mi přijde nedostatečně ohodnocená, tak ji dělat nemám. Jestliže paní najednou začala fungovat 2 x rychleji tak to znamená, že předtím na to s*ala.

Si představte, že byste si zaplatil řemeslníka, zaplatil mu, aby vám vydlaždičkoval předsíň, on to odfláknul a pak vám řekl: A co byste chtěl za těch pár tisícovek ? Zajímá mě, jestli byste mu řekl: "Máte pravdu, odpusťte mi, co jsem si to dovolil po vás chtít. Musíte přece živit rodinu. Moje chyba."

Tenhle přístup (spousty) lidí je naprosto zarážející. Naprosto chápu, proč tam pomalu na každého zaměstnance musí být jeden člověk, který bude kontrolovat, že dotyčný fakt pracuje. Díky tomu pak musí být zákonitě jejich platy tak nízké. Protože aby obchod získal jednoho pracujícího, musí zaměstnat pomalu dva lidi ....

Problém je ten, že si pletete určité dojmy s pojmy.
Řemeslník si vydělává na sebe, tudíž je jasné, že si musí své práce hledět, aby měl řádně zaplaceno. Navíc si řemeslník určuje cenu, za jakou Vám udělá to, co Vy chcete. Pokud platíte své známé jako brigádu v létě, tak to je mi pak jasné.

Pokladní v supermarketu není žádný póvl, jak vy tu skrytě naznačujete. Je to práce, která je o kontrole peněz, kontrole účtování, komunikaci se zákazníky a reprezentaci firmy. Je jasné, že nějakých 10.500 tisíce v čistým není spravedlivá mzda oproti tomu, jak ta práce je náročná. Měl by jste si, pane, uvědomit, že bez té pokladní nemáte možnost si nakoupit, tedy pokud zrovna nepoužíváte samoobslužnou pokladnu v Tescu.

Přeji hezký den...

Moje drahá dělá v Globu.u.Sice ne na pokladně, ale na prodeji mimo obchod, ve stánku s pečenou sekanou.Dneska jsme to počítali, 85 korun hrubýho plus odměny.Na pokladnu by nikdy nešla, ty ženský i chlapi mají nejméně a mají obrovskou odpovědnost.Myslím, že v Německém Globu by za tři eura na hodinu ani nevstávali.Nehledě na to, že u nich je stanovený minimální plat 8,5 Euro za hodinu.
Já, i když jsem jezdil v Pražské MHD několik let a otravoval se s "kaštanama" mohu prohlásit, že nejhorší je práce s lidmi.
A když jsem viděl ten opruz a urážky od zákazníků, že chtěli 8 dkg a ne 10 dkg salámu a slečno, vy jste asi debilní kráva..........já bych tam byl možná tři minuty, než by mě vyvedla ochranka. :-):beer:

Ano,s tím se dá souhlasit. Ovšem některé kaufy dávají 6.5 hod úvazek. Záleží na zaměstnanci,jak mu to jde,většina zde "znalců" nezná poměry v Kauflandech. Zábavné je číst,kamarádka mé kamarádky .... Je pravda,,že lempl si tam nevydělá.