Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poplatky zpět - zkušenosti?

Zdravím, také jsem poslal plnou moc iniciativě poplatkyzpet.cz, chtěl bych vědět, jestli už někomu z vás něco vymohli, nebo jestli už máte nějaké vyrozumění co a jak. Jsem totiž zvědavý jak to dopadne.

Díky

Ještě bude veselo, má se jednat minimálně o půl miliardu kaček co by se vracela klientům bank. Bankám letos určitě klesnou zisky proti velmi tučnému loňskému roku, a toto je citelně může zasáhnout. :-)
Zatím vyčkávám, není třeba spěchat s posíláním plné moci někomu koho neznám. Počkám na reference až se to případně rozjede.

To je závislé na všeobecných smluvních podmínkách. Když je ve smlouvě zakotvena pevná úroková sazba (absolutně, či pevně navázána na jinou sazbu, třeba měsíční PRIBOR) a nic víc, minimálně do konce fixace s tím nic neudělají. V nových smlouvách si to někam (do úrokové sazby) zakalkulují hned.

Nemusí to tak platit, když účastníci trhu budou klást zvědavé otázky a hlavně ve velkém počtu budou znát situaci na trhu, protože tu už byly banky, které poplatky neměly a coby konkurence donutila ty velké hráče snížit sazby, poplatek měl formu kompenzace výnosů bance. Ono se ví, že lidi moc dobře nespočítají finanční záležitosti kolem dluhů a dívají se kdo má nízký úrok (nebo hlavně, že jim to hypo daj), poplatky buď vůbec nepobrali nebo je vzali jako malé zlo nebo se o nich dozvěděli, když už bylo pozdě.

Už jsem to někde psal - mně účtovali za poslední 4 roky (tak dlouho je prý možné zpětně vymáhat poplatky) 250-330 kč ročně, celkem to tedy vychází na nějakých cca 1100kč - to není částka o kterou bych se chtěl s někým soudit.

Je to vyvolaná štvanice proti bankám, taky se kvůli tomu nezblázním. Jsou tu banky, které poplatky nikdy neměly a lidi hypo brali jinde a s poplatky, ptám se proč? Proč se nechovali jinak a čekali až na prvního dobrovolníka (pomohl si sám sobě), který je zachrání? :-)

jak už tu někdo naznačil, ta plná moc může být problém (nečetl jsem jí, leč slyšel protiargumenty - Máte slovo).
Soudni náklady a náklady na právníky budou v objemu cca půl miliardy, pokud to žalobci (lidé) projedou, ty asociace či spolky nedisponují takovým jměním, aby to uhradili, a co tedy pak?

ta půl miliarda je hodnota všech poplatků za hypotéky v bankách, náklady na soud spolykají nějaký ten milion. Ta zastupující firma počítá s výhrou sporu a zpětné vyplacení poplatků klientům, jen mi není jasné, z čeho tu šaškárnu zatáhnout.

ne, nebudu to ověřovat (čt archiv), ale pokud si to dobře pamatuju, cca 400 mio spolknou poplatky (soudní, právníci, atd - počítaj to na klienta, nikoliv jako celek). tedy dohromady tam vytočej skoro miliardu. A vtip je právě v tom, že když to ti žalobci projedou, kde vezmou těch 400 mio :)

se to pěkně zamotalo
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-59950600-s oud-zamitl-zalobu-csob-o-vraceni-poplatku-za-uver
jak to sleduju, tak na této kauze neprodělají ty firmy, kterým lidé dávají plné moci, neúspěch podané žaloby vč. zaplacení nákladů soudu a protistrany nese klient, pokud chce klient stáhnout žalobu, bude ho to stát x-tisíc právnímu zástupci podle podmínek plné moci.... to nejlepší co klient může udělat je čekat a plnou moc nikomu nedávat :-)